بلوک سبک گازی پایه سیمان NAAC

دستورالعمل بلوک گازیراهنمای اجرابلوک

بلوک طاها

بلوک سبک گازی پایه سیمان NAAC یک نوع كاملا جديد از انواع بتن ھاي سبك ھوادھی شده می باشد، اين نوع بتن از تركيب ماسه، سيمان، ذرات رﯾز آب و مواد افزودني حباب ساز-تثبيت کننده و سخت کننده و از طريق غير اتوكلاو در كارخانه توليد مي شود.ساختار بتن سبک گازی و ھمچنين دقت بالای توليد این محصول باعث ایجاد ميلونھای حباب رﯾز ھوا به صورت ﯾکنواخت در بتن ميگردد که بيش از ۶۰ الی ۷۰ درصد از حجم فضاھای این بتن از حبابھای رﯾز ھوا ساخته شده است. فضاھا تخلخل بسيار کوچک، کروی و بطور عالی و بسيار ظرﯾف و ﯾکنواخت در حجم بتن اﯾجاد شده اند که نسبت به فوم بتن و ساﯾر بتن ھای سبک ھوادھی شده ساختاری بسيار ﯾکنواخت تر دارد و ھمين موضوع باعث ساختار متخلخل و سبک وزن شدن بتن می گردد و گستره چگالی از ۲۵۰ تا ۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب با مقاومت فشاری۱۲-۳۵ کیلو گرم بر سانتی متر مربع را اﯾجاد نماﯾد وباعث افزاﯾش ضرﯾب ھداﯾت حرارتی و صوتی مناسبتر نسبت به محصولات مشابه گردد و از طرفی ساختار یکنواخت و به هم پیوسته محصول باعث افزایش مقاومت فشاری محصول می گرددبه طوریکه با چگالی ۵۳۰ کیلو گرم بر متر مکعب ، مقاومت فشاری ۲٫۵ مگاپاسکال و با چگالی ۷۰۰ مقاومت فشاری ۳۵ کیلوگرم بر سانتی متر مربع قابل دستیابی و تولید است.

سبک و کم وزن :

بتن سبک گازی بسیار سبک وزن است و به همین دلیل در کاهش بار های مرده ساختمان تاثیر بسزایی داشته و به میزان قابل توجهی عملکرد ساختمان ها را در برابر لرزه بهبود می بخشد و باعث افزایش ایمنی می گردد. کاهش وزن مخصوص بتن تا یک چهارم بتن معمولی به میزان ۶۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب باعث می گردد بار مرده ساختمان به میزان قابل توجهی کاهش داشته که این امر نیز خود موجب کاهش مصرف فولاد در ساختمان می گردد

بلوک سیمانی سبک و کم وزن

عایق حرارتی سرما و گرما :

بتن سبک گازی به دلیل ساختار متخلخل ، یک ماده ایده آل را برای عایق حرارتی فراهم می کند که صرفه جویی قابل توجهی در مبلغ سرمایه گذاری اولیه و هزینه های بعد از اجرا برای گرم کردن یا خنک کردن ساختمان دارد و به عنوان یک فرصت بزرگ برای بهره برداری از منابع بالقوه دیگر است.

استفاده از این محصول با ضریب هدایت حرارتی ۰٫۱۶ W/mK و همچنین شاخص جذب صوت بالا می تواند کمک شایانی به کاهش مصرف انرژی و همچنین کاهش آلودگی صوتی در ساختمان ها داشته باشدو این بدان معناست که عایق حرارتی یک دیوار ۱۰ سانتی متری بتن سبک گازی معادل ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر دیوار سفالی می باشد.

عایق حرارتی در برابر سرما و گرما

ساخت بسیار دقیق :

بتن سبک گازی با ابعاد بسیار دقیق ساخته شده و به همین دلیل پس از اجرا سطح صاف و دقیقی را ارائه می نماید که امکان هرگونه پوششی را با کمترین هزینه فراهم می آورد و همچنین به دلیل ابعاد بزرگ و سبکی به راحتی قابل جایگذاری و اجرا با سرعت بالا است و به مهارت کمی نیاز دارد و با اره دستی تجاری قابل برش و با پیچ ها و مته های معمولی قابل سوراخکاری و شکل دهی است و این ویژگی ساده تر از مصالح سنتی در این محصول قابل اجرا می باشد.

سخت دقیق بلوک سبک

ضد حریق:

ساختار بتن سبک گازی به دلیل تخلخل و وجود هوا ضد آتش است و در برابر آتش به عنوان یک ماده مقاوم عمل می کند که می تواند در دماهای بالای ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد مقاومت نشان دهد و به عنوان یک جایگزین ضروری در “فایروال” و پله های فرار در ساخت و ساز استفاده شود و در مقابل شعله مستقیم آتش گاز های سمی نیز تولید نمی کند وشعله مستقیم آتش را با درصد بالا در رویه ی خود تحمل می کند و حرارت را به داخل انتقال نمی دهد لذا استفاده از این محصول در مکانهای مسکونی و محل هایی که می بایست استاندارد های ایمنی بالایی در برابر آتش داشته باشد انتخاب بسیار هوشمندانه ایست.

بلوک سبک ضد حریق

جاذب صدا:

ساختار سلولی باعث ایجاد میلیون ها فضای کوچک هوا می گردد و این موضوع باعث شده در بین کلیه مصالح ساختمانی بالاترین رتبه را در خصوص عایق صوتی داشته باشد و بر همین اساس در ایالت های مختلف کشور امریکا از بتن سبک هوادهی شده در بیمارستان ها و هتل ها و حتی دیوار اتوبانها به طول مایلها برای جذب صدای خودرو ها استفاده گردد.

بلوک سبک جاذب صدا

سازگار با محیط زیست:

بتن سبک گازی دوستدار محیط زیست است و عاری از هرگونه مواد آزبست و مضر و سمی است و تولید محصول تحت شرایط پاک و با دقت بالایی صورت می گیرد و هیچگونه ضایعات و آلودگی زباله ای را در تولید و در حین استفاده در ساخت و ساز ندارد و حتی کوچکترین تکه های این محصول نیز به عنوان پرکننده و پوکه استفاده می گردد . همچنین این محصول با کاهش مصرف سوخت در مصرف انرژِی در صنعت بزرگ ساختمان ، کمک شایانی به کاهش انتشار آلاینده های گلخانه ای می نماید و بر خلاف بتن های متخلخل اتوکلاوی (AAC) که عمل آوری می بایست تحت فشار و دمای بالا صورت گیرد در مورد بتن سبک گازی عمل آوری بتن با هوا انحام می پذیرد که این کار به میزان ۹ متر مکعب گاز را برای هر متر مکعب تولید صرفه جویی می نماید.

بلوک سبک سازگار با محیط زیست

کارایی و مصالح پذیری بالا:

بتن گازی دارای کارایی بالایی است و توسط این ساختار طیف وسیعی از محصولات بتنی سبک هوادهی شده قابل عرضه می باشد و بدین وسیله ساخت کل پوشش های یک ساختمان را از پایه تا کار های نهایی امکان پذیر نموده است و بسیاری از خواص فوق العاده استفاده از آن را برای کار های هنری و تزئینی (مجسمه) امکان پذیر می نماید .

کارایی و مصالح پذیری بالا

جذب آب پایین:

میزان جذب آب بتن سبک گازی در مقایسه با مصالح دیگر که جهت دیوار چینی استفاده می شود به طور قابل توجهی کمتر است. در واقع به دلیل ساختار خاص بتن سبک گازی ، خاصیت مویینگی در بافت آن بسیار اندک است و در صورت نیاز و سفارش مشتری با اضافه کردن چند افزودنی می توان بتن سبک گازی را تا ۹۹٫۵ درصد عایق رطوبتی نمود و در جاهایی که در معرض مستقیم با رطوبت و آب می باشد از این محصول استفاده نمود . همچنین لازم به ذکر است با توجه به ساختار بتن سبک گازی و عدم اتوکلاو جذب آب این محصول نسبت به محصولات اتوکلاو شده AAC بسیار پایین تر است و به همین دلیل از مصالح پذیری بالایی نسبت به این محصولات برخوردار است.

بلوک سبک با جذب آب پایین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *